Strona Główna Unitra-Fan
Forum fanów zjednoczenia UNITRA

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: hurricanes
Wto 14 Lis, 2017 19:47
Wzmacniacz Unitra PW 7011
Autor Wiadomość
fanM 
fanM

Wysłany: Sob 11 Lis, 2017 20:22   Wzmacniacz Unitra PW 7011

Jaką barwą dzwięku gra ten wzmacnaicz zimną czy jasną czyli czy gra basami czy sopranem za odpowiedzie będę bardzo wdzięczny?

hurricanes 

Wysłany: Sob 11 Lis, 2017 20:27   

Moim zdaniem gra.............................................................normalnie.
Wiadomo ze nasze unitry miały charakterystykę regulacji barwy "podkreconą", ten typ z tytułu gra bdb w porównaniu do innych unitr. Oczywiście demonem mocy nie jest, ale nie o to chodzi.

fanM 
fanM

Wysłany: Sob 11 Lis, 2017 20:29   

A czy ma brzmienie podobne do wzmacnaicza gama 08 Polkatu bo na tym mi zależy?

geelo07 

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 08:04   

żeby to stwierdzić to ktoś musiałby przez dłuższy czas posłuchać obu egzemplarzy w tym samym pomieszczeniu z tymi samymi kolumnami

tatapsychopata 
dłubacz-naprawiacz

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 10:33   

No właśnie. Tylko takie porównywanie ma sens. Polkata nie znam, ale PW7011 i pozostałe z rodziny owszem. I wysoko je cenię. Moje ulubione.

http://chomikuj.pl/ateusz

fanM 
fanM

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 13:06   

To jak w końcu gra ta unitra panowie ciemno czy jasno czy może wszystko porówno odpowie mi ktoś bo chciałem ją zakupić?

geelo07 

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 13:13   

kup, posłuchaj i ocenisz; jak będzie za ciemno - to sobie rozjaśnisz, jak za jasno to ściemnisz; ma regulację barwy, więc to nie jest niewykonalne

fanM 
fanM

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 13:34   

A ty geelo7 go słuchałeś.Już tak raz zrobiłem o tym co mówisz i teraż mam wzmacniacz który ma brzmienie ciemne i podkręcenie wysokich na maksa robi to że dzwięk jest zbyt kłujący w uszy a nie za bardzo słychać brzmienie talerzy czyli ich wybrzmienia a to mi właśnie chodzi tak więc nie w tym rzecz chyba żeby stracić cieżko zarobione pieniądze!

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 13:36   

Ale można to przecież odsprzedać dalej.

fanM 
fanM

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 13:44   

To się tak tylko mówi odsorzedać drogi kolego ja mam wzmacniacz który do dnia dzisiejszego nie mogę sprzedać!

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 13:46   

Jaki? Unitra schodzi szybko.

geelo07 

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 13:47   

kto Ci każe podkręcać na maxa? a może to była wina kolumn, które podbarwiały górę?
mam PW9013 (podejrzewam, że bardzo podobny do 11-stki; zresztą na moje oko seria PW90... to "sprasowany" PW7020, choć mogę się mylić, bo schematu 70-tek nie oglądałem) i moim zdaniem gra neutralnie w pozycji "0" regulatorów

[ Dodano: Nie 12 Lis, 2017 13:48 ]
a jak jeszcze w tych kolumnach miałeś tuby, to nic dziwnego że kłuło w uszy

fanM 
fanM

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 17:28   

Właśnie nie mam tub tylko zwyczajne kopułki a kolumny to kenwood ls 204A oraz heco visonik vl 700 czyli niemieckie dzieło i z tego co mi wiadomo to niemieckie kolumny podbijają bas i sopran za to niestety średnica jest wycofana!

geelo07 

Wysłany: Pon 13 Lis, 2017 00:15   

fanM napisał/a:
tego co mi wiadomo to niemieckie kolumny podbijają bas i sopran za to niestety średnica jest wycofana

tzn. że sam sprawdzałeś na słuch czy że słyszałeś takie opinie?

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Pon 13 Lis, 2017 00:33   

Kup do tego pewutka ZgC 40-8-580 i będziesz miał niesamowity zestaw.

fanM 
fanM

Wysłany: Pon 13 Lis, 2017 13:12   

Tak sprawdzałem na słuch i akurat mój niemiecki sprzęt niestety podbarwia dzwięk na skrajnych pasmach

[ Dodano: Pon 13 Lis, 2017 13:13 ]
Dzięki Damian za sugestie ale niestety te Tonsile mają dla mnie za małą moc

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Pon 13 Lis, 2017 14:38   

Nie sugeruj sie mocą.

fanM 
fanM

Wysłany: Pon 13 Lis, 2017 15:51   

No niestety Damian moc jest ważna bo niestety fizyki nie oszukasz (:

d3zyy 

Wysłany: Pon 13 Lis, 2017 16:38   

Skoro moc jest dla Ciebie ważna, to dlaczego chcesz kupić PW7011 które ma 25 watów na kanał? To mało przecież.

geelo07 

Wysłany: Pon 13 Lis, 2017 17:06   

fanM napisał/a:

no właśnie - fizyki nie oszukasz; jest jeszcze coś takiego jak efektywność kolumn; może by porównać ten parametr między tymi, które posiadasz a zaproponowanymi?

fanM 
fanM

Wysłany: Pon 13 Lis, 2017 17:47   

Bo ta moc jej wystarcza mi do naoędzenia moich kolumn bo mam właśnie niemiecki wzmacniacz rft sv 3930 i on ma też 25 wat i to mi styka zrozumcie że wcale nie trzeba mieć dużej mocy wzmacniacza żeby napędzić kolumny ja mam jeszcze też wzmacniacz polkat gama 08 i on ma chyba bodajże tylko 2*10 i nagłaśniał mi dawniej kolumny mające 190 wat

[ Dodano: Pon 13 Lis, 2017 17:49 ]
Swoją drogą nie wiem jaką efektywność mają moje kolumny visonik heco vl 700 oraz kenwood ls 204A

hurricanes 

Wysłany: Pon 13 Lis, 2017 18:00   

Ten typ "PW" mozna wytargać od 30/50zł, i dla takiej kasy takie wywody? Więcej na kable RCA-RCA wydawałem. O winylach nie wspomnę.

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Pon 13 Lis, 2017 18:22   

geelo07 napisał/a:
fanM napisał/a:

no właśnie - fizyki nie oszukasz; jest jeszcze coś takiego jak efektywność kolumn; może by porównać ten parametr między tymi, które posiadasz a zaproponowanymi?

Jest jeszcze coś takiego jak odsłuch, po którym wszystkie cyferki z papiurków tracą znaczenie...

allure09 
streszczacz esbekowy

Wysłany: Pon 13 Lis, 2017 20:10   

http://www.audiostereo.pl...owo_135795.html

wszędzie o to pytasz, nikt Ci nic na tacy nie poda, trochę więcej inicjatywy od siebie, kup wzmacniacz, sprawdź, oceń, zostaw go lub odsprzedaj jeśli brzmienie Ci nie będzie odpowiadać. Ewentualnie wymień kolumny na coś lepszego lub coś co bardziej brzmieniowo będzie Ci odpowiadało. Filozofii tu nie ma a my nie jesteśmy jasnowidzami i nie wskażemy Ci idealnego dla Ciebie zestawu, jedynie możemy Ci podsunąć jakieś pomysły.

geelo07 

Wysłany: Wto 14 Lis, 2017 09:23   

tutaj masz kolego ładną 11-stkę:
http://allegro.pl/unitra-...7033778927.html

fanM 
fanM

Wysłany: Wto 14 Lis, 2017 15:39   

Drodzy koledzy ja nie po to załozyłem ten temat żeby otrzymać odpowiedzi które sam znam i przedewszystkim kolego Allure 09 to że ciebie na razie na wszystko stać to nie znaczy że mnie stać i nie potrzebuję kolejnego wzmacniacza który będzie mi się kurzył na półce bo najzwyczajniej mnie na to nie stać tak więc więcej wyrozumiałości.

allure09 
streszczacz esbekowy

Wysłany: Wto 14 Lis, 2017 17:22   

fanM napisał/a:
Drodzy koledzy ja nie po to załozyłem ten temat żeby otrzymać odpowiedzi które sam znam

Czyli oczekujesz, że wyczarujemy Ci królika z kapelusza i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki otrzymasz od nas złoty środek?

W temacie pytasz czy PW7011 gra basami czy sopranem - dostałeś odpowiedź że gra normalnie i, że ten model jest bardzo dobry

Zapytałeś czy gra podobnie do Polkat Gama 08 ale nikt tego wzmacniacza nie słuchał więc nie jest Ci nikt w stanie na to pytanie odpowiedzieć, bo zwyczajnie się nie da bez odsłuchu

Dostałeś wskazówki aby zakupić PW 7011, sprawdzić jak gra a jeśli się nie spodoba to odsprzedać dalej (być może nawet z zyskiem), bo każde ucho ludzkie co innego przyjmie jako "to coś czego szukam" i nikt tu nie każe Ci zostawiać wzmacniacza by kurzył się na półce.

fanM napisał/a:
to że ciebie na razie na wszystko stać

nie stać mnie nie wszystko, nie dopisuj fałszywych teorii.

Dostałeś najrozsądniejsze propozycje : ZAKUPIĆ ---> SPRAWDZIĆ----> ZOSTAWIĆ/SPRZEDAĆ DALEJ

Ruch po Twojej stronie.

fanM 
fanM

Wysłany: Wto 14 Lis, 2017 18:30   

Kolego jesteś o wiele młodszy odemnie a zachowujesz się jakbyś zjadł wszystkie rozumy świata.A prawda jest taka że kupno czegoś w ciemno jest najzwyczajnym marnowanie pieniędzy i powiem tak zadałem proste pytanie i chciałem otrzymać też prostą odpowiedz a widzę że większośc kolegów wogóle nie wie jak on brzmi bo najzwyczjniej w świecie go u siebie nie mają więc po co się wypowiadają skoro nie mają bladego pojęcia jak on gra. A odpowiedz w stylu gra normalnie Przepraszam nie rozumiem czyli jak konkretnie proszę tzn. Dołem,górą,średnicą czy może basami sopranami a średnica jest troszkę wycofana również może basem a średnicą i wysokie troszkę bardziej rozmyte i prosiłbym kolegów właśnie o sprecyzowanie właśnie takie brzmienia?

tatapsychopata 
dłubacz-naprawiacz

Wysłany: Wto 14 Lis, 2017 19:09   

Skoro wywołałeś sprawę wieku czuję się zmuszony odezwać. Bo wbrew temu co tu automat forumowy wypisuje jestem jeszcze starszy.
Na tym forum wszyscy zjedli wszystkie rozumy.
Przyjmij to za pewnik. Będzie łatwiej.
Operujesz pojęciami audiofilskimi, których ja osobiście nie rozumiem. Średnica to parametr określający coś okrągłego. Średnie tony to co innego. I tak dalej. Wzmacniacz nie powinien grać "górą", "dołem", czy bokiem. Ma grać kolumnami, ewentualnie słuchawkami.
Jakieś pierdoły typu wycofane basy, rozmyta góra nadają się na fora audiofilskie. Tu są normalni ludzie (tak sądzę?).
Pytasz o dość egzotyczny wzmacniacz w porównaniu do popularnego i znanego modelu. Tego Polkata nikt akurat nie zna. PW większość. Ja sam napisałem ci że PW i jego odmiany to według mnie bardzo udane modele.
Oczekujesz czego?
Sześciostronicowego opracowania? No nie. Dostałeś rozsądną poradę, kup PW i sam się przekonaj. Tego za ciebie nikt nie zrobi. Równie dobrze mogę ciebie poprosić o porównanie Mercedesa i Audi. Nie masz? No co ty? Wstyd.

http://chomikuj.pl/ateusz

matwiej72 

Wysłany: Wto 14 Lis, 2017 19:18   

tatapsychopata napisał/a:
Średnica to parametr określający coś okrągłego.

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Wzmacniacz nie powinien grać "górą", "dołem", czy bokiem.

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

hurricanes 

Wysłany: Wto 14 Lis, 2017 19:24   

Ten PW 7011 gra średnicą średnica klarowna jak trąba, trębacza na Wieży Mariackiej, talerze czyli wysokie są za 2,5 metrową zasłoną uszytą w łódzkich Poddębicach ściegiem półprostym bez szewka a basy brzmią jak nałożona narzuta na perkusję, utkana haftem richelieu.

A tak na poważnie: wrzucasz cegłę kwadratową do jeziora a fale są okrągłe, jak to możliwe??

Ano każda ryba w tym jeziorze będzie ten huk słyszała inaczej w zależności od ośrodka zaburzenia. A gość łowiący ryby już pewnie nic nie złowi.

Cały ten mój wywód tutaj ma na celu uzmysłowienie koledze autorowi ze to nie audiovodo forum, miałem tych wzmacniaczy kilkadziesiąt, krajówki, eksportówki i zapewniam że jak na unitrę gra bardzo dobrze. Jak się kolega boi - nie kupować i koniec kropa.

d3zyy 

Wysłany: Wto 14 Lis, 2017 19:24   

Wzmacniacz nie powinien grać "górą", "dołem", czy bokiem. Ma grać kolumnami, ewentualnie słuchawkami.

Jak to się teraz mawia: "zrobiło mi to dzień" (albo w sumie noc). :D

fanM 
fanM

Wysłany: Wto 14 Lis, 2017 19:36   

Drodzy koledzy źle mnie zrozumieliście ja na prawdę nie wierzę w audiofilskie audio voodo typu wpływ kabli na odtwarzaną muzykę(:Więc wybaczcie mi że poczuliście się obrażeni nie chciałem żeby ktoś tak to odebrał i rozumiem że ktoś może nie rozumieć o co chodzi mi konkretnie jeżeli chodzi o brzmienie.Więc temat do zamknięcia jak najbardziej Pozdrawiam wszystkich Cześć (: (: Już was więcej nie zadręcam

000andrzej 

Wysłany: Śro 15 Lis, 2017 18:28   

Ja tylko dodam, że dźwięk będzie zależeć przede wszystkim od kolumn. A wymieniony wcześniej NRDowski wzmacniacz (nie słyszałem go) po schemacie domyślać się mogę, że odpowiada dźwiękiem polskim wzmacniaczom opartych na GML klasie Elizabeth, Mercury.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi