Strona Główna Unitra-Fan
Forum fanów zjednoczenia UNITRA

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Unitra Zg c 40 dlaczego są dwie różne kolumny ?
Autor Wiadomość
davero 
davero

Wysłany: Czw 10 Lis, 2016 15:50   Unitra Zg c 40 dlaczego są dwie różne kolumny ?

Witam szukam unitr zg 40 w fajnym stanie i znalazłem coś takiego

https://www.olx.pl/oferta...html#6466c779d1

Możecie powiedzieć dlaczego mają róźne tabliczki, róźne wejśćia głośnikowe i rózne pokrętła do wysokich ? konkretnie jedne mają obudowę do nich.

Czy są to te same kolumny ? czy dwie różne skompletowane w różnych czasach.

dzięki z apomoc i pozdrawiam.

waza47 
( . Y . )

Wysłany: Czw 10 Lis, 2016 16:06   

Te kolumny nie są tyle warte, piszę jako posiadacz.

hurricanes 

Wysłany: Czw 10 Lis, 2016 16:44   

Bo ten komplet jest z 2 różnych okresów produkcji. Okleina niewiele się różniła ale na kanwie czasu wprowadzano zmiany w produkcji.

Suma: dwie różne kolumny za taką kasę to zabójstwo. Nie wiadomo czy w zwrotnicach zmian nie ma a tym samym w odsłuchu różnic. Ja bym nie brał.

Po drugie, jak się lekko różnią kolorem oklein to normalne, tonsil nas do tego aklimatyzował w prlu.
I najważniejsze: to że ktoś je takie sprzedaje nie oznacza że sam je uzbierał i skompletował, mógł taki komplet wyjść z fabryki. Prl spory popyt to i podaż była bardzo różna.

Chili 

Wysłany: Czw 10 Lis, 2016 16:52   

Stan całkiem dobry, cena ni w ..uj i jak pisze hurricanes, sprzedawano wszystko co pojawiało się w sklepie, więc mogł to być komplet, ale ja bym takich nie chciał.

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Czw 10 Lis, 2016 20:41   

Miałem takie same tylko tabliczki mieli obie równe.

davero 
davero

Wysłany: Pią 11 Lis, 2016 00:27   

damian3416 napisał/a:
Miałem takie same tylko tabliczki mieli obie równe.

Chińczyk chinczykiem jak mu dasz dobry projekt i zapłatę zrobi dobrze. Pomijam , że teraz mało komu się te opłaca i każą wymieniać co 2 3 lata na coś nowszego w praktyce nie różniące się niczym jedynie pierdołami. Mam ochotę na starszy sprzęt, aby zagrało po prostu inaczej , a mam też wzmacniacze starsze. Tylko znaleść dobrą unitre trzeba szukać długo ta wydawała mi się na łądną no ale po oględzinach na foto odpuściłem chociaż z żalem. Cena też nie mała może jakby mi powiedział z 600 to bym zaryzykował. Chociaż jestem estetą i od starych rzeczy wymagam pięknego stanu nawet kosztem ceny. (tego już nie kupisz jak nowe)
Chciałbym je zostawić, a nie posłuchać tylko i sprzedać. Ten sprzedający ma jeszcz wersje na USA twierdzi, że tam są zwrotnice od zg 60 i mają cieplejszą średnicę. Z tym że słuchał ją na pionierze z 2000r więc on już sam w sobie może być cieplejszy czy misiowaty. Te sprawdzał na innym zapewne ostrzejszym wzmaku i mówił ze średnica ostrzejsza. Tak czy siak poluję na te 40 bo mi się podobają. ZG 60 w zasadzie też bym łyknął, ale cena ... Możecie doradzić co jeszcze z starej polskiej elektroniki było godne uwagi po za unitrą 40 60 i 80 ? pomijam małe 25. Planuję sprzedać stx fx 300 bo to moje 3 para kolumn i tak coś vintage bym kupił, a tak weekendowo słucha na 380 i diamondzie 28. Tak więc zamykam się w tzw polskich produkcjach (ze świadomością gdzie są podzespoły produkowane i głośniki)

[ Dodano: Pią 11 Lis, 2016 01:19 ]
sprawdzę to jutro, ale zakladam ze sa identyczne bo jedyne zmiany ktore były w tych kolumnach to typ zawieszenia w glosnikach, a tutaj jak widać jest taki sam. Zobacze tez jaki maja rok produkcji.

Taką odp dostałem - panowie co wy na to jak środek taki sam to może warto je wziąść. Tabliczki zawsze można zmienić bo są :P. Tyle czy one są identyczne ? czy pomiar na talicy nowej jest taki sam jak na starej ? Zdjęcia są z daleka więc nie widzę dokładnie.

hurricanes 

Wysłany: Pią 11 Lis, 2016 05:23   

davero napisał/a:
Ten sprzedający ma jeszcz wersje na USA twierdzi, że tam są zwrotnice od zg 60 i mają cieplejszą średnicę.

No to sprzedający bzdury opowiada i raczej mało wie.

Jak chcesz styl vintage to popatrz sobie na zg40c115, zg60c115, altus 100, 120.

davero 
davero

Wysłany: Pią 11 Lis, 2016 22:24   

hurricanes napisał/a:
davero napisał/a:
Ten sprzedający ma jeszcz wersje na USA twierdzi, że tam są zwrotnice od zg 60 i mają cieplejszą średnicę.

No to sprzedający bzdury opowiada i raczej mało wie.

Jak chcesz styl vintage to popatrz sobie na zg40c115, zg60c115, altus 100, 120.

ok będę miał na uwadze.

Mam zdjęcia wnętrza tych zg 40 są jak nowe zwrotnice takie same. Zapytam jeszcze czy one w wersji na PL róźniły się czym kolwiek pomijam ze te starsze byly inaczej rozmieszczone (głośniki) i zworki były z tyłu od wysokich. Czy te tzw nowe czyli 4 geeracja różniła się czymś w odsłuchu czy to to samo ?

hurricanes 

Wysłany: Pią 11 Lis, 2016 23:34   

Były inne zwrotnice, inne wykonanie, wersja na USA zapewne chodziło mi o AL40, ale one nie mają zwrotnic z 60c.

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Pią 11 Lis, 2016 23:56   

hurricanes napisał/a:
wersja na USA zapewne chodziło mi o AL40, ale one nie mają zwrotnic z 60c.

Budowa bardzo podobna plus napis na każdej płytce 60c-11 i zaraz myślą ze to od 60c, ale jednak się różnią. Sam się kiedyś kiedyś na to naciąłem.

davero 
davero

Wysłany: Sob 12 Lis, 2016 02:06   

damian3416 napisał/a:
hurricanes napisał/a:
wersja na USA zapewne chodziło mi o AL40, ale one nie mają zwrotnic z 60c.

Budowa bardzo podobna plus napis na każdej płytce 60c-11 i zaraz myślą ze to od 60c, ale jednak się różnią. Sam się kiedyś kiedyś na to naciąłem.

Pewnie tak jest pomylił. Fakt kolumny są w stanie idealnym wytłumienie w środku zwrotinica reszta jak nowe. W to mogę uwierzyć, że leżały gdzieś. Cena spora, ale jak patrze na ceny to za 800 uciekły od razu i odbiór osobisty tylko. U mnie w Krk 1100 w gorszym stanie, ale wersja starsza ze zworkami z tyłu. Na olx 1400 też gorszy stan. Pomijam te nieszczęsne naklejki i brak obudowy do zworki. To pewnie da się dokupić , albo dać maskownice. Zg 60 ostatnio znikły przy cenie 2400. Za tyle widziałem 80 też szybko znikły. No niestety ceny chore, ale to ma się do vintage. Sam kupując magnetofon czy wzmacniacz nie miałem go problemu ze sprzedaniem, a nawet udawało się zarobić. Nadmienię, że zwykle kupowałem b.ładny stan i nie tanio. Obserwując rynek 3 lata widzę jak drożeją stare rzeczy głównie komputery ... to jest przebitka 100% na niektórych. Wracając do zg 40 c miałem też pod nosem za 400, ale zniszczone i szybko poszły. Szukam czegoś polskiego starego (nie chce się pakować pewnie i lepsze (zależy czy brzmienie podejdzie) zagraniczne bo jest tak tego dużo , że nie sposób przesłuchać. Sprawa druga niech to się zepsuje zapewne problem. Nowego dźwięku mam już dość dlatego kierunek vintage , ale polski. Możecie coś jeszcze doradzić co było w miarę warte uwagi polskiego ? czy te konstrukcje 60 80 to już szczyt ?

[ Dodano: Sob 12 Lis, 2016 02:15 ]
http://allegro.pl/kolumny...0.html#imglayer

tu to nawet okleina się różni, nie mówiąc o tablicach :P. Stan też bez komentarza ...
albo kompletowane, albo dawali róźne tabliczki w co mi się wierzyć nie chce. Myślę, że partia miała jedne, a w sklepie to już zapewne mogło być róźnie.

hurricanes 

Wysłany: Sob 12 Lis, 2016 07:24   

Tak naprawdę można dawać i 5 tysi, kto bogatemu zabroni, jedno co się liczy to oryginalność. Niestety jesteśmy nacją kombinatorską i za wszelką cenę na siłę chcemy coś naprawiać, poprawiać fabrykę itd, itd.
Nie musisz się znać, te z linku to dziadostwo ale wszystko jest do zrobienia, kwestia funduszy, samozaparcia.
Nie musisz wiedzieć czy oryginał czy nie, nie znasz się wklej link, ktoś udzieli na pewno rzetelnej odpowiedzi.
Drugim aspektem jest cierpliwość, niecierpliwi płacą, cierpliwi kupują tanio.
Co do cen, jest podaż jest popyt proste - szkoda że dopiero teraz. Śledzę ten rynek od dawna i wiem co w trawie piszczy a to na pewno nie ekstremum.

davero 
davero

Wysłany: Sob 12 Lis, 2016 11:29   

hurricanes napisał/a:
Tak naprawdę można dawać i 5 tysi, kto bogatemu zabroni, jedno co się liczy to oryginalność. Niestety jesteśmy nacją kombinatorską i za wszelką cenę na siłę chcemy coś naprawiać, poprawiać fabrykę itd, itd.
Nie musisz się znać, te z linku to dziadostwo ale wszystko jest do zrobienia, kwestia funduszy, samozaparcia.
Nie musisz wiedzieć czy oryginał czy nie, nie znasz się wklej link, ktoś udzieli na pewno rzetelnej odpowiedzi.
Drugim aspektem jest cierpliwość, niecierpliwi płacą, cierpliwi kupują tanio.
Co do cen, jest podaż jest popyt proste - szkoda że dopiero teraz. Śledzę ten rynek od dawna i wiem co w trawie piszczy a to na pewno nie ekstremum.

Dlatego te za 800 pln mnie zaciekawiły. Chociaż nie są tanie. Wyglądają na bardzo mało używane i oryg. Pomijam już tabliczkę i brak obudowy do zworki. Dla mnie liczy się przede wszystkim oryginalność oraz stan. Nigdy nie rozumiałem marudzenia że złe tamto i o owamto takie wyszły z fabryki i takie chce, albo nie. Raz że jest szansa żeby do tego nie dokładać zapewne o wiele więcej taka regeneracja kosztuje niż kupno dobrych.

Mam jeszcze pytanie odnośnie zg 40 bo szyły one na róźne rynki czym one się różniły zwrotnicą tylko ? czy głośnikami też ? i jeśłi słuchaliście w tym samym pomieszczeniu akustycznym oraz z tym samym wzmacniaczem w czym były lepsze. Widziałem film na YT jak francuz ma unitry 40 DISCO domyślam się , że to rzadkość :-)

Odnośne 5 tys są za 3500 :D na allegro ktoś sobie wystawił. Zgadzam się, ze cierpliwośc popłaca samemu udało mi się kupić tuner i magnetofon akai za 150pln gdzie wartość ich allegrowata"" to około 600pln, ale taka okazja zdarza na prawdę bardzo rzadko. Ludzie są coraz bardziej świadomi że na starociach można zarobić. Może kiedyś trend się odwróci ... ale jeśli nie dojdzie do zawirowań w Polsce i na świecie to raczej ceny będą powoli rosły.

hurricanes 

Wysłany: Sob 12 Lis, 2016 11:42   

40c było kilka wersji, różniły się głośnikami oraz zwrotnicami oraz wykonaniem obudowy. A tym samym dźwiękiem.

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Sob 12 Lis, 2016 12:59   

Po kolejne, ich największa wada to powtarzalność produkcyjna, w tamtych czasach tak było, miałem z 25 par 40c z różnych wykonań, każde grały inaczej, nawet dwie pary postawione obok siebie z tego samego okresu produkcji, pomijam zużycie elementów zwrotnicy itp. bo to zawsze mam dopięte na ostatni guzik jeżeli są jakieś wady spowodowane upływem czasu. Różnice były w każdym zakresie pasma, jedne lepsze na wysokich, inne darły ryja na średnich, jeszcze inne miały taki fajny basik że aż się chciało volume podpierniczyć, zaś inne miały pusty i bez wyrazistości, a we wszystkich 40c jakie mam zawsze wkładam nowe porządne wytłumienie wg tego samego schematu w tych samych miejscach i o tej samej grubości.
Najlepiej grały zdecydowanie te:

Sprzedałem je kilka lat temu za 550 zł chyba i był to wówczas szczyt, dziś to już by była cena 4 cyfrowa.
Pamiętam pierwszą parę 40c 8 czy 9 lat temu jak mi miączeli że 350 zł za dużo, sprzedały się za 300.

davero 
davero

Wysłany: Sob 12 Lis, 2016 18:35   

damian3416 napisał/a:
Po kolejne, ich największa wada to powtarzalność produkcyjna, w tamtych czasach tak było, miałem z 25 par 40c z różnych wykonań, każde grały inaczej, nawet dwie pary postawione obok siebie z tego samego okresu produkcji, pomijam zużycie elementów zwrotnicy itp. bo to zawsze mam dopięte na ostatni guzik jeżeli są jakieś wady spowodowane upływem czasu. Różnice były w każdym zakresie pasma, jedne lepsze na wysokich, inne darły ryja na średnich, jeszcze inne miały taki fajny basik że aż się chciało volume podpierniczyć, zaś inne miały pusty i bez wyrazistości, a we wszystkich 40c jakie mam zawsze wkładam nowe porządne wytłumienie wg tego samego schematu w tych samych miejscach i o tej samej grubości.
Najlepiej grały zdecydowanie te:
[url=https://naforum.zapodaj.net/thumbs/76cfb67d90a8.jpg]Obrazek[/url]

Sprzedałem je kilka lat temu za 550 zł chyba i był to wówczas szczyt, dziś to już by była
cena 4 cyfrowa.
Pamiętam pierwszą parę 40c 8 czy 9 lat temu jak mi miączeli że 350 zł za dużo, sprzedały się za 300.

Tak było i stary sprzęt będzie drożał może już takiego skoku jak w ostatnich latach był już nie będzie, ale taniej też nie. Obserwując unitry i patrząc co ludzie dają za 400-600 to się płakać chce. Mowa o tym roku. Te co wam pokazałem są jak nowe , środek identyczny , wytłumienie jak nowe. Problem natomiast jest tabliczka i brak obudowy na zworkę. Czy grają tak samo nie wiem :-) głośńiki mają te same zwrotnice wyglądają identycznie, więc powinno być podobnie. Szkoda , że nie masz na sprzedaż jakiegoś fajnego modelu ... Te ze zdjęcia śliczniutkie starsza wersja. Te z końca lat 70 mogą faktycznie być lepsze. Chociaż jak piszesz , że kazde grają inaczej -). Być może jak dzisiaj w jednych testach 380 wyśmiewają w innych znów zachwalają , a u mnie grają lepiej od droższego diamonda 28. Jeszcze kwestia konfiguracji, ale generalnie je wole.

https://www.olx.pl/oferta...html#575e8396bf

tu też inne tabliczki nie do wiary ... kilka razy już zauważam , albo kolor się różni albo tabliczki , albo wyjśćia :-)

Co jest jeszcze warte uwagi twoim zdaniem ?

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Nie 13 Lis, 2016 01:34   

Z tych starszych i w miarę dostępnych to zg30c201. Nie postawiłbym zg40c na stałe bo nie podoba mi się zbytnio jak grają, a 30c201 mam na stałe :)

davero 
davero

Wysłany: Nie 13 Lis, 2016 13:07   

damian3416 napisał/a:
Z tych starszych i w miarę dostępnych to zg30c201. Nie postawiłbym zg40c na stałe bo nie podoba mi się zbytnio jak grają, a 30c201 mam na stałe :)

a wersja 115 bardzo się różni ?

z altonów warte coś jest uwagi czy z altusów tych starych co miałeś ? no bo 200 czy 300 jak dla mnie odpada - krew z uszu.

Teoretycznie jeszcze mógłbym się kiedyś pokusić o 60 (być może od kolegi który jest w UK bym odkupił a ich ie używa, wiem , że zawieszenie zmieniał oryg - rozsypało się

hurricanes 

Wysłany: Nie 13 Lis, 2016 13:15   

Różni się, bardzo.
Wpisz sobie na olx zg40c11, lub zg30c201 nie są duże ale potrafią zaskoczyć.

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Nie 13 Lis, 2016 13:24   

davero napisał/a:
z altonów warte coś jest uwagi czy z altusów tych starych co miałeś ? no bo 200 czy 300 jak dla mnie odpada - krew z uszu.

Wszystkie altusy to krew z uszu prócz HX/AX

davero 
davero

Wysłany: Nie 13 Lis, 2016 15:26   

damian3416 napisał/a:
davero napisał/a:

Wszystkie altusy to krew z uszu prócz HX/AX

Jaka jest szansa dostać takiego altusa hx ax ? często występują ? czy to raczej rzadkość.

[ Dodano: Nie 13 Lis, 2016 15:27 ]
hurricanes napisał/a:
Różni się, bardzo.
Wpisz sobie na olx zg40c11, lub zg30c201 nie są duże ale potrafią zaskoczyć.

czylizg 30 115 nie zawracać sobie gitary ?

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Nie 13 Lis, 2016 16:26   

davero napisał/a:

Fajne, fajny dźwięk, ale one są raczej małe, nie zadowalają każdego, chociaż ja lubię na nich słuchać.
30c201 to juz inna liga, i sa sporo lepsze całokształtem od 40c115.

Zestawy Dynamic Speaker HX 50, 70, 80 i 100 pojawiają się na aukcjach i ogłoszeniach, ale tu już tylko szybka ocena stanu i zakup jedynie ratuje, bo bardzo ciężko je ustrzelić, *ilość chętnych i hieny*, sam miałem tylko raz w życiu HX 80.

davero 
davero

Wysłany: Nie 13 Lis, 2016 18:16   

damian3416 napisał/a:
davero napisał/a:

Fajne, fajny dźwięk, ale one są raczej małe, nie zadowalają każdego, chociaż ja lubię na nich słuchać.
30c201 to juz inna liga, i sa sporo lepsze całokształtem od 40c115.

Zestawy Dynamic Speaker HX 50, 70, 80 i 100 pojawiają się na aukcjach i ogłoszeniach, ale tu już tylko szybka ocena stanu i zakup jedynie ratuje, bo bardzo ciężko je ustrzelić, *ilość chętnych i hieny*, sam miałem tylko raz w życiu HX 80.

Czyli graniczy z cudem :) lub sporo szczęścia. Altonem warto sobie zawracać głowę jakimś ?

a tak z ciekawośći jaką masz hierarchię polskich kolumn vintage ?

zg80
zg60
zg30201 ?
zg40201

pewnie te altusy hx gdzieś by były ...

a gdzie altony i cała reszta :-)

Pytam bo z dwie trzy konstrukcję bym kiedyś chciał upolować.

hurricanes 

Wysłany: Nie 13 Lis, 2016 18:18   

davero napisał/a:

daaaaleko w lesie.

davero 
davero

Wysłany: Nie 13 Lis, 2016 18:29   

hurricanes napisał/a:
davero napisał/a:

daaaaleko w lesie.

:-) ok

to jaką hierarchię ustawić możecie podać wasze typy :P postaram się potestować

Chili 

Wysłany: Nie 13 Lis, 2016 20:15   

Rodzina zg w kolejności 30,40 i 60 osobiście 40 dla mnie były najlepsze i te warte są uwagi.

https://drive.google.com/file/d/0BxhjV8rlTJ_KRUoxeENWQWU1Um8/view?usp=sharing

i znów problem z limitem ;(

davero 
davero

Wysłany: Nie 13 Lis, 2016 21:09   

damian3416 napisał/a:

własnie ogladam twoje filmy na YT :)

co powiesz o 30 ale 114 ? lub 115 one się czymś różnią ?

[ Dodano: Nie 13 Lis, 2016 21:25 ]
Chili napisał/a:
Rodzina zg w kolejności 30,40 i 60 osobiście 40 dla mnie były najlepsze i te warte są uwagi.

https://drive.google.com/file/d/0BxhjV8rlTJ_KRUoxeENWQWU1Um8/view?usp=sharing

i znów problem z limitem ;(

Pięknie wyglądają :D

Masz wersje 115 tych 40 ? mówisz , że lepiej ci siępodobaja niz 60 ? czy 30 ? a jaka jest twoimz daniem miedzy nimi roznica i naczym sluchasz i w jakim metrazu ?

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Nie 13 Lis, 2016 23:54   

davero napisał/a:

114 4 ohm 115 8 ohm.
Nie męcz się z żadnymi Zg altusami i altonami tylko od razu New Mildtony 200 upoluj.

davero 
davero

Wysłany: Śro 16 Lis, 2016 10:58   

damian3416 napisał/a:
davero napisał/a:

114 4 ohm 115 8 ohm.
Nie męcz się z żadnymi Zg altusami i altonami tylko od razu New Mildtony 200 upoluj.

New Midlton z którego są roku kiedy je zaczeli produkować ?

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Śro 16 Lis, 2016 11:21   

Chyba w 90 lub troszkę później.

davero 
davero

Wysłany: Śro 16 Lis, 2016 12:54   

damian3416 napisał/a:

Czyli nowsze granie juz powinno byc, a wersja 110 z przełącznikami jest starsza ?

jakaś różnica jest miedzy altus a alton ? zwrotnica chyba ta sama.

Chili 

Wysłany: Śro 16 Lis, 2016 14:36   

davero napisał/a:
Masz wersje 115 tych 40 ? mówisz , że lepiej ci siępodobaja niz 60 ? czy 30 ? a jaka jest twoimz daniem miedzy nimi roznica i naczym sluchasz i w jakim metrazu ?

Dokładnie to ZG40C 115. Jak dla mnie do 30 to nie porównywałbym, być może z powodu większych gabarytów grają o wiele płynniej i głębiej. 60 od samego początku mi nie pasowały i dlatego szybko wyjechały w świat. Metraż różny, od 30 do 12 metrów kwadratowych.

Zresztą te 40 to najdłużej u mnie bytujące kolumny (ze dwa lata) i pewnie też wkrótce coś je zastąpi.

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Śro 16 Lis, 2016 14:55   

davero napisał/a:
damian3416 napisał/a:

Czyli nowsze granie juz powinno byc, a wersja 110 z przełącznikami jest starsza ?

Mildtony 110 to lata 80, 2 połowa. Zwrotnice altus Alton mildton nie są takie same.
Dźwiękowo zg40c przy Mildtinach 200 nic specjalnego nie pokazują.

davero 
davero

Wysłany: Śro 16 Lis, 2016 16:28   

damian3416 napisał/a:
davero napisał/a:
damian3416 napisał/a:

Mildtony 110 to lata 80, 2 połowa. Zwrotnice altus Alton mildton nie są takie same.
Dźwiękowo zg40c przy Mildtinach 200 nic specjalnego nie pokazują.

Ok to zapoluje na mildltony ,a jaki jest przedział cenowy tych kolumn na dzień dzisiejszy ? i czy 110 brać pod uwagę ? albo te ciut słabsze bo one chyba częściej występują. Jeśli nie ma róźnicy w odsłuchu bo czytałem twój post z 2010 jaka jest róźnica w budowie między 110 a 200 - to szukam ...Wagowo przegrywają z altonami ... czy ta cienka sklejka nie przeszkadza ?

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Śro 16 Lis, 2016 20:34   

Myślę że wersje milton 110 i new mildton 200 w okleinie pvc maja takie same ścianki, dopiero te fornirowane mildtony wydają się trochę solidniejsze, a new mildtony w fornirze nie występowały. Waga większa z samego faktu że w m110 są podstawki a w nm nie ma, i w mildtonach siedzi niski na podwójnym magnesie. New mildtony mają i tak lepszy niskotonowy, i to np. dla mnie mocno przemawia, bo głośnik ten gra "niecodziennie", tylko warunkiem jest żeby był w pełni oryginalny.
Sam mam 4 szt nm200 które używam na co dzień. :)

Odpowiedz do tematu