Strona Główna Unitra-Fan
Forum fanów zjednoczenia UNITRA

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Repliki
Autor Wiadomość
balzak44 
PINK FLOYD

Wysłany: Śro 19 Sie, 2015 10:36   Repliki

Witam
Z uwagi na założony temat budowy repliki kolumn, zastanawiam się czy jest możliwe zbudowanie repliki np. Radmora albo WSH 205.
Widząc cenę takiego WSH 205 (2500zł) na jedynie słusznym portalu aukcyjnym ;)
to może zaniecham swojej działalności gospodarczej i będę budował repliki hmm... ;)
Oczywiście traktuje to trochę z przymrużeniem oka , kiedyś zbudowałem parę Peaków
jako że w u nas była Fonika to i w bomisie i na bazarach było wsio , nie było to trudne, to co wychodziło żle, to pojawiał się przydżwięk który znikał po zbudowaniu nieco większej niż fabryczna o parę cm obudowy, aluminium się ''załatwiało'' napisy letrasetami tak to się chyba zwało i był wzmacniacz PA 2801 DIY :) , nie...nie na handel , ot tyle wspomnień
I teraz w temacie jak wyżej zadaje pytanko czy się da i jakie mogą być koszty takiego WSH 205

pozdrawiam
SHINE ON

hurricanes 

Wysłany: Śro 19 Sie, 2015 11:25   

Wszystko jest możliwe, zasadniczą kwestią są koszta. Replika być może wynieść podobną kwotę, mniejszą lub większą. Zależy to od wielu czynników.

moherpower 

Wysłany: Śro 19 Sie, 2015 11:54   

Szkielet obudowy od WS 303/503 - jeden element odpada.
Gałki, przełączniki i wskaźniki jakoś pewnie dałoby radę dokupić (wskaźniki zapewne najłatwiej).
Panel przedni do dorobienia - tak jak te "nowe" na Allegro.
Elektronika - sporo wolnego czasu i umiejętności w wytrawianiu płytek ;)
KD503 - może być ciężko z nowymi, łatwiej byłoby dostać jakieś z wylutu albo wymienić na 2n3772. Co innego gdyby było tam KD502 - można je dokupić nowe za 2,50 zł sztuka, mam kontakt do faceta który ma podobno kilka tysięcy sztuk na sprzedaż.
TS 120/4 - zapewne można by je podmienić za inne, nowszego typu w przypadku gdy będą nie do zdobycia.
Reszta elementów elektronicznych - gdybym bawił się w robienie takiej repliki to użyłbym nowych odpowiedników.

EDIT: http://www.ebay.com/itm/K...5-/370959172860
:P

tatapsychopata 
dłubacz-naprawiacz

Wysłany: Śro 19 Sie, 2015 16:18   

Myślę że to jest jakiś pomysł na biznes. Może nie główny, ale dodatkowy jak najbardziej. Widząc co się dzieje na rynku naszych starych sprzętów tendencja może być wzrostowa i dobrze wykonana replika na pewno znajdzie nabywcę. Jak zwykle wszystko musi się oprzeć na ekonomi. Koszty wytworzenia / rynek kupujących.

http://chomikuj.pl/ateusz

moherpower 

Wysłany: Śro 19 Sie, 2015 16:36   

Jeśli będzie to replika z elementami dobrej jakości i w ogóle wysokiej jakości to zapewne dałoby radę to sprzedać. Oczywiście jako replikę, bo każdy się zorientuje, że oryginał to nie jest.
Lepsza taka replika robiona prawie od zera z dobrymi elementami, niż przerabianie WS503 tak aby miał wskaźniki wysterowania - bo to jest zwykłe niszczenie sprzętu wg mnie.

hurricanes 

Wysłany: Śro 19 Sie, 2015 16:44   

tatapsychopata napisał/a:
... i dobrze wykonana replika na pewno znajdzie nabywcę.
Zła też znajdzie.

tatapsychopata napisał/a:
Jak zwykle wszystko musi się oprzeć na ekonomi. Koszty wytworzenia / rynek kupujących.

No ba, nikt nie będzie dokładał do interesu, to nawet w prlu było znane.

moherpower napisał/a:
Oczywiście jako replikę, bo każdy się zorientuje, że oryginał to nie jest.

Ha no nie wiem, kwestia zaparcia autora repliki, czasy poszły do przodu technika wytwarzania też, obecnie domowym sposobem można osiągnąć lepszy efekt niż kiedyś w fabryce.

moherpower 

Wysłany: Śro 19 Sie, 2015 17:03   

hurricanes napisał/a:
Ha no nie wiem, kwestia zaparcia autora repliki, czasy poszły do przodu technika wytwarzania też, obecnie domowym sposobem można osiągnąć lepszy efekt niż kiedyś w fabryce.

Zawsze będzie widać, a znając nasze realia nikomu nie będzie chciało się bawić aby uzyskać wizualnie idealnie taki sam egzemplarz. A co dopiero wszystkie płytki w środku i elementy - dostać wszystkie nowe z epoki będzie ciężko.

lucjan 

Wysłany: Śro 19 Sie, 2015 17:07   

hurricanes napisał/a:
obecnie domowym sposobem można osiągnąć lepszy efekt niż kiedyś w fabryce

Aż mnie ciarki przechodzą na samą myśl, że mógłbym nadziać się na taki domoklep w przekonaniu, że to oryginalny, pachnący historią sprzęt Unitry.
No ale klepta te sprzęty jak chceta- mnie to zachęca do jeszcze mocniejszego zdobywania wiedzy na temat naszego dawnego audio w celu uniknięcia wdepnięcia w gówno i to przez duże Gy...

moherpower 

Wysłany: Śro 19 Sie, 2015 17:15   

lucjan napisał/a:
hurricanes napisał/a:
obecnie domowym sposobem można osiągnąć lepszy efekt niż kiedyś w fabryce

Aż mnie ciarki przechodzą na samą myśl, że mógłbym nadziać się na taki domoklep w przekonaniu, że to oryginalny, pachnący historią sprzęt Unitry.
No ale klepta te sprzęty jak chceta- mnie to zachęca do jeszcze mocniejszego zdobywania wiedzy na temat naszego dawnego audio w celu uniknięcia wdepnięcia w gówno i to przez duże Gy...

Zdobywanie wiedzy to dobra rzecz, gorzej, że nie wiele osób chce się nią dzielić.

hurricanes 

Wysłany: Śro 19 Sie, 2015 17:17   

moherpower napisał/a:
hurricanes napisał/a:

Zawsze będzie widać.....
Co?

moherpower 

Wysłany: Śro 19 Sie, 2015 17:22   

hurricanes napisał/a:
moherpower napisał/a:
hurricanes napisał/a:

Zawsze będzie widać.....
Co?

Pstro.
Wątpię, że ktoś wywali kupę kasy i włoży tyle pracy, żeby wszystko było wszystko IDEALNIE tak samo jak oryginał. Dlatego po detalach i tak się pozna.

kaf 
Analogowiec

Wysłany: Śro 19 Sie, 2015 19:03   

Nie wierzę, że nagle ktoś będzie klepał naprawdę wysokiej jakości repliki modelu X na handel, w większych ilościach. To się nie opłaca. Poza tym, nawet jeśli, trzeba sobie odpowiednio wybrać model, bo klepać repliki np 5102 to totalnie bez sensu. Na własny użytek, to każdy zbuduje co mu się będzie podobać. Jest to kwestia analogiczna do zabytkowych samochodów. replik PF125P Monte Carlo i Akropolis jeździ trochę, ale na handel nie ma żadnej. Bo kasa.

balzak44 
PINK FLOYD

Wysłany: Nie 30 Sie, 2015 10:33   

Witam ponownie
Ale wywołałem burzę ( mózgów ) hi hi hi
dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ja nie będę budował replik, bo jest na to za głupi, cena takiego wsh 205 natchnęła mnie do założenia tematu, bo uważam ze jest to chora cena, ale działają prawa rynku popytu i podaży, wiec jak ktoś tyle zapłaci to jego sprawa, myślę że na materiały na replikę modelu j/w nie wyda się więcej niż 800-1000zł ( strzelam ), przy czym właśnie budując ''hurtowo'' można zejść z ceny i myślę że można to zrobić prawie idealnie.
( i zarzucić rynek powiedzmy 50 egzemplarzami WSH 205 ) ha ha ha...
pozdrawiam serdecznie
Jacek

[ Dodano: Nie 31 Sty, 2016 22:06 ]
no i proszę
http://olx.pl/oferta/wzma...html#621dfe73eb

Odpowiedz do tematu