Strona Główna Unitra-Fan
Forum fanów zjednoczenia UNITRA

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fan 1S - warte świeczki?
Autor Wiadomość
space9115 
Amator

Wysłany: Wto 23 Lip, 2019 01:34   Fan 1S - warte świeczki?

Witam.
Czy te kolumienki są warte uwagi?
Jakie do nich podchodzą zawieszenia?

allure09 
streszczacz esbekowy

Wysłany: Wto 23 Lip, 2019 12:01   

Fan 1S miały gumowe zawieszenia, miałem te zestawy.

Jeżeli masz je za przyzwoite pieniądze to bierz i nie pytaj o nic więcej.

W moich siedział GDWK 9/120, duży układ magnetyczny.

Ostatnio zgadałem się z kolegą (nota bene ma u siebie Bolero 300, Tango 150) i we wspólnej rozmowie wyszło, że nie ma lepszej kopułki wysokotonowej od 9/120.

A całościowo te kolumienki grały bardzo dobrze.

space9115 
Amator

Wysłany: Wto 23 Lip, 2019 14:24   

allure09 napisał/a:
Fan 1S miały gumowe zawieszenia, miałem te zestawy.

Jeżeli masz je za przyzwoite pieniądze to bierz i nie pytaj o nic więcej.

W moich siedział GDWK 9/120, duży układ magnetyczny.

Ostatnio zgadałem się z kolegą (nota bene ma u siebie Bolero 300, Tango 150) i we wspólnej rozmowie wyszło, że nie ma lepszej kopułki wysokotonowej od 9/120.

A całościowo te kolumienki grały bardzo dobrze.

Cena to 230zł.
Gumowe zawieszenia, rozumiem, ale czy to co jest na zdjęciu to uszkodzenie? I czy będzie to jakoś przeszkadzać?

hurricanes 

Wysłany: Wto 23 Lip, 2019 17:21   

Niskotonowy to GDN 16/XX. I takich szukaj, a najlepiej zmierz samemu, wtedy szukaj podobnych wymiarowo i przetłoczeniowo.

space9115 
Amator

Wysłany: Wto 23 Lip, 2019 17:39   

hurricanes napisał/a:
Niskotonowy to GDN 16/XX. I takich szukaj, a najlepiej zmierz samemu, wtedy szukaj podobnych wymiarowo i przetłoczeniowo.

To rozumiem, że brać? 230zł cena, chyba dosyć dobra, prawda?

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Wto 23 Lip, 2019 18:17   

To wersja na GDN 16/50/16, malutki magnes, zawieszenia do zmiany bo są piankowe.
Grają poprawnie, troszkę inaczej jak te na 16/50/6 gumowych. Nie brałbym za 230 zł, bo jeszcze koszta zawieszeń i naprawy,

space9115 
Amator

Wysłany: Wto 23 Lip, 2019 19:06   

damian3416 napisał/a:
To wersja na GDN 16/50/16, malutki magnes, zawieszenia do zmiany bo są piankowe.
Grają poprawnie, troszkę inaczej jak te na 16/50/6 gumowych. Nie brałbym za 230 zł, bo jeszcze koszta zawieszeń i naprawy,

Aj, szkoda, szukam jakiś takich małych kolumienek na biurko, coś nie większe niż perfecty ale podobnej mocy. Najwyżej będę szukał dalej. Masz jakieś propozycje? Chyba że nie ma lepszych niż perfecty z takimi wymaganiami.

hurricanes 

Wysłany: Wto 23 Lip, 2019 19:14   

denon sc 450, frozenstaw ma.

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Wto 23 Lip, 2019 19:29   

space9115 napisał/a:
damian3416 napisał/a:

Aj, szkoda, szukam jakiś takich małych kolumienek na biurko, coś nie większe niż perfecty ale podobnej mocy. Najwyżej będę szukał dalej. Masz jakieś propozycje? Chyba że nie ma lepszych niż perfecty z takimi wymaganiami.

Fan 1S to są niesamowite zestawy, ale szukałbym jednak wersji na głośniku 16/50/6.
Mając Fan 3S na obu tych typach głośników stwierdzam że na basie papierzaki dorównywały poli bez dwóch zdań, na serio, te kolumny grały niesamowicie niskimi, mimo karłowatych magnesików, ale sam układ drgający w 16/50/16 jest kilkukrotnie miękciejszy niż ten w /6 na gumie, ciężko wam to będzie przełknąć ale te kolumny gromią na niskich nie zależnie od zastosowanego głośnika - jak jest w monitorach, nie jestem w stanie przewidzieć jak te głośniki zachowują się w mniejszej obudowie, bo 1S miałem tylko na 16/50/6 :|
Mam pewne sztuki na sprzedanie ale mogą przerosnąć budżet, chociaż nie wiem ile chciałbyś przeznaczyć.

Karas 

Wysłany: Wto 23 Lip, 2019 20:01   

Ja miałem 1S z papierową membraną i na zawieszeniu piankowym... i właśnie z GDWK 9/120. Pamiętam po wymianie zawieszeń jak je pierwszy raz odpaliłem to szczena mi spadła 3 piętra niżej. U mnie grały przez jakiś czas pod radmorem 5102 i mogę potwierdzić że grają niesamowitym basem mimo małego rozmiaru. Te małe wypierdki robiły robotę ;)

space9115 
Amator

Wysłany: Wto 23 Lip, 2019 20:43   

No właśnie... budżet...
Możliwie jak najmniejszy, kiedy zobaczyłem te Fany za 220zł myślałem, że to jakaś okazja bo aktualnie do dyspozycji mam tylko 300zł. Te czarne monitory - chyba trochę małą mają moc, szukam czegoś 80W lub więcej.

allure09 
streszczacz esbekowy

Wysłany: Wto 23 Lip, 2019 20:57   

space9115 napisał/a:
chyba trochę małą mają moc, szukam czegoś 80W lub więcej.

Tym się nie sugeruj, moje Impuls Audio Alize mają 30W a szczęka opada gdy się ich posłucha.

A co do Denonów to potrafią więcej niż Ci się wydaje :)

space9115 
Amator

Wysłany: Wto 23 Lip, 2019 21:02   

allure09 napisał/a:

Tym się nie sugeruj, moje Impuls Audio Alize mają 30W a szczęka opada gdy się ich posłucha.

Z watami bardziej chodzi mi o to żeby ich nie spalić bo mam dosyć mocny wzmacniacz.

A że denony dużo potrafią to wierzę, ale nie wiem czy będę miał okazję ich kiedykolwiek posłuchać.

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Wto 23 Lip, 2019 21:07   

space9115 napisał/a:
allure09 napisał/a:

Z watami bardziej chodzi mi o to żeby ich nie spalić bo mam dosyć mocny wzmacniacz.

A że denony dużo potrafią to wierzę, ale nie wiem czy będę miał okazję ich kiedykolwiek posłuchać.

U mnie pod wzmacniaczem 200 na kanał przy 4 ohm i ładuje im czasami ostro, te buczki potrafią pizgnać jak średnie podłogówki, sam mam jedną parę dla siebie:
https://www.youtube.com/watch?v=pD9TJ_kALZE

Ale nie bede ukrywał że cena 500 zł dla forumowiczów do super atrakcyjnych nie należy - jest po prostu odpowiednia.

space9115 
Amator

Wysłany: Śro 24 Lip, 2019 01:18   

damian3416 napisał/a:

U mnie pod wzmacniaczem 200 na kanał przy 4 ohm i ładuje im czasami ostro, te buczki potrafią pizgnać jak średnie podłogówki, sam mam jedną parę dla siebie:
https://www.youtube.com/watch?v=pD9TJ_kALZE

Ale nie bede ukrywał że cena 500 zł dla forumowiczów do super atrakcyjnych nie należy - jest po prostu odpowiednia.

Rozumiem, pewnie jak będę miał pieniądze to kolumny już będą miały kolejne 10 właścicieli, więc chyba się porozglądam za czymś innym. Ale z opowieści wydają się fajne, trochę mi szkoda :D

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Śro 24 Lip, 2019 07:18   

Nic sie nie da wytargować z tymi z Mogilna?

space9115 
Amator

Wysłany: Śro 24 Lip, 2019 13:47   

damian3416 napisał/a:
Nic sie nie da wytargować z tymi z Mogilna?

A do jakiej ceny próbować?

edit: Poprosiłem o zdjęcie drugiej kolumny, dostałem takie: https://imgur.com/a/vXfXxvx

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Śro 24 Lip, 2019 16:24   

Kopułki do odessania. Są aktualni wystawione za 200, spróbuj na 150, zestaw jest do naprawy.
To akurat kolumny w przedziale cenowym do max 300-350 zł za stan bardzo dobry.

space9115 
Amator

Wysłany: Czw 25 Lip, 2019 13:06   

damian3416 napisał/a:
Kopułki do odessania. Są aktualni wystawione za 200, spróbuj na 150, zestaw jest do naprawy.
To akurat kolumny w przedziale cenowym do max 300-350 zł za stan bardzo dobry.

Udało się 185zł z wliczoną wysyłką wystawione na allegro.
Jakich zawieszeń mam do nich szukać?

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Czw 25 Lip, 2019 16:46   

https://allegro.pl/oferta/zawieszenie-do-tonsil-gdn-16-50-16-19-20-pianka-7099765441

space9115 
Amator

Wysłany: Czw 25 Lip, 2019 16:48   

damian3416 napisał/a:
https://allegro.pl/oferta/zawieszenie-do-tonsil-gdn-16-50-16-19-20-pianka-7099765441

Do tej pory wymieniałem tylko całe układy w głośnikach, nie same zawieszenia, mam nadzieję, że sobie poradzę :D Najwyżej będę pytał.

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Czw 25 Lip, 2019 19:46   

Przy tych trzeba sie przyłożyć.

space9115 
Amator

Wysłany: Czw 25 Lip, 2019 20:16   

damian3416 napisał/a:
Przy tych trzeba sie przyłożyć.

Potrzebuje same zawieszenia czy coś jeszcze? Kopułki?

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Czw 25 Lip, 2019 22:27   

Kopułki możesz odessać odkurzaczem i bedzie spoko, ale jeśli chcesz nowe to jedynie z Tonsilu takie dostaniesz.

space9115 
Amator

Wysłany: Śro 31 Lip, 2019 14:17   

damian3416 napisał/a:
Kopułki możesz odessać odkurzaczem i bedzie spoko, ale jeśli chcesz nowe to jedynie z Tonsilu takie dostaniesz.

OK, mam kolumny. Czym się zająć na początek? Wszystko jest sprawne ale zawieszenia z GDNów zeszły całkowicie. próbowałem zedrzeć piankę z kosza, okazało się że była przyklejona czymś w stylu papierowej taśmy dwustronnej która została na koszu.

Czym zmywać piankę z kosza i membrany? Acetonu nie posiadam, mam za to alkohol izopropylowy i nitro. Od czego zacząć przy regeneracji? Muszę zdjąć kopułkę?

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Śro 31 Lip, 2019 15:47   

Nie musisz ściągać kopułki, do ściągania starej pianki nie potrzebujesz nawet nic mokrego, wszystko schodzi dobrze nożykiem tapeciakiem bez polewania niczym.

space9115 
Amator

Wysłany: Śro 31 Lip, 2019 17:24   

damian3416 napisał/a:
Nie musisz ściągać kopułki, do ściągania starej pianki nie potrzebujesz nawet nic mokrego, wszystko schodzi dobrze nożykiem tapeciakiem bez polewania niczym.

OK, kosz i membrana muszą być bez skazy czyste czy nie? Na membranie wydaje mi się, że zostały tylko resztki starego kleju a na koszu trochę tej papierowej taśmy i starego kleju.

Od czego zacząć przyklejanie zawieszeń i jak to zrobić?

allure09 
streszczacz esbekowy

Wysłany: Śro 31 Lip, 2019 18:01   

Musisz wszystko ładnie oczyścić żeby żaden paprok nie został.

Co do zawieszeń to ja zawsze najpierw zespalam zawieszenie z membraną a później kleje to z koszem.
Ja używam kleju Magik, dobrze trzyma to po pierwsze a po drugie w przeciwieństwie do Butaprenu jak Ci się coś "omsknie" to nie zostawi śladu a po Butaprenie nie wyzbędziesz się żółtych paskudnych przebarwień.

space9115 
Amator

Wysłany: Śro 31 Lip, 2019 18:14   

allure09 napisał/a:
Musisz wszystko ładnie oczyścić żeby żaden paprok nie został.

Co do zawieszeń to ja zawsze najpierw zespalam zawieszenie z membraną a później kleje to z koszem.
Ja używam kleju Magik, dobrze trzyma to po pierwsze a po drugie w przeciwieństwie do Butaprenu jak Ci się coś "omsknie" to nie zostawi śladu a po Butaprenie nie wyzbędziesz się żółtych paskudnych przebarwień.

Tylko właśnie problem w tym, że ta pozostałość na membranie to tylko błyszcząca klejąca powierzchnia więc nie wiem czy mam to zmyć czy nie, a to co zostało na koszu (klej, chyba butapren bo taki jakiś niesamowicie mocny i trochę przyklejonego papieru) nie chce za cholerę zejść.

Nie muszę nic ustawiać specjalnie przy przyklejaniu zawieszenia? Wystarczy, że wkleje tak aby zakrywało ślad po poprzednim?

Klej introligatorski CR da radę?

edit: Membranę wyczyściłem raczej na tyle na ile się da bez uszkodzenia, kosz też oskrobałem nożykiem na tyle na ile się da żeby się pozbyć tego syfu, definitywnie z pomocą alkoholu izopropylowego udało się zebrać 97% ale dalsze próby skrobania tylko powodują wrycie się w lakier, rysy i katastrofę. Nie wiem czy da się lepiej. https://i.imgur.com/PSk8ayq.jpg

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Śro 31 Lip, 2019 22:03   

Już widzę że idealnie ci to nie wyjdzie :)
Przejedź palcem po koszu i zobacz czy nie ma gdzieś jeszcze jakichś grudek itp, wszystko to będzie widać po przyklejeniu zawiasu, będą garby i górki.
Przyłóż najpierw zawias na sucho i zobacz czy na pewno jest dobry., do membrany przyklej w to samo miejsce co był, tak żeby je zakryć.

space9115 
Amator

Wysłany: Śro 31 Lip, 2019 22:08   

damian3416 napisał/a:
Już widzę że idealnie ci to nie wyjdzie :)
Przejedź palcem po koszu i zobacz czy nie ma gdzieś jeszcze jakichś grudek itp, wszystko to będzie widać po przyklejeniu zawiasu, będą garby i górki.
Przyłóż najpierw zawias na sucho i zobacz czy na pewno jest dobry., do membrany przyklej w to samo miejsce co był, tak żeby je zakryć.
Obrazek

Nie miałem w planach perfekcyjnej roboty, to pierwszy raz kiedy wklejam samo zawieszenie, jeśli będą jakieś niedoskonałości to przeżyje, ważne żeby grało :)

Zawieszenie pasuje, powiedziałbym, że kosz też jest OK.

Kleić?

edit: Najpierw przykleić do kosza czy membrany? klej nakładać na zawieszenie czy na membranę/kosz?

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Śro 31 Lip, 2019 22:19   

Do membrany oczywiście.

space9115 
Amator

Wysłany: Śro 31 Lip, 2019 22:47   

damian3416 napisał/a:
Do membrany oczywiście.

Na co uważać przy przyklejaniu do kosza? Zawieszenie nie jest idealnie świetnie równo przyklejone do membrany :( gdy patrzę od spodu to widać że w niektórych miejscach wystaje bardziej a w niektórych mniej, niestety klej introligatorski CR który mam dosyć słabo pozwala na korekcję ale spróbuję ratować.

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Śro 31 Lip, 2019 23:16   

Introligatorski spokojnie można przesuwać na boki dłuższą chwilę, wszystko co wyjdzie na boki wyzbierać.
Trzeba uważać na to żeby głośnik pracował góra dół bez żadnego szmeru, cewka nie może ocierać.

space9115 
Amator

Wysłany: Czw 01 Sie, 2019 00:44   

damian3416 napisał/a:
Introligatorski spokojnie można przesuwać na boki dłuższą chwilę, wszystko co wyjdzie na boki wyzbierać.
Trzeba uważać na to żeby głośnik pracował góra dół bez żadnego szmeru, cewka nie może ocierać.

Jestem niesamowicie grzecznie mówiąc wkurzony.

Wszystko skleiłem i wydawało się pięknie, nic nie charczy, nic nie szura. Podłączam jeden GDN a tam co? Oczywiście! Cichy szum, coś ociera. Membrana leży zauważalnie niżej po stronie tabliczki z wyjściami + i - (którą też jak debil którym jestem musiałem uszkodzić i potem kleić). Udało się trochę zniwelować szum ustawieniem głośnika tabliczką w górę. Drugi głośnik z tego co pamiętam ok.

Nie wiem co mam teraz robić, jak to naprawić, chyba się poddam i zaniosę do jakiegoś specjalisty albo opchnę komuś jako uszkodzone za 150zł żeby nie musieć się patrzeć na to jak dobry zestaw zepsułem z własnej głupoty.

Odpowiedz do tematu