Strona Główna Unitra-Fan
Forum fanów zjednoczenia UNITRA

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kilka słów o forum...
Autor Wiadomość
dudas4 
ELTRON, RWM, TONSIL TKS

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 12:57   kilka słów o forum...

Witam!
Z żalem chcę powiedzieć parę słów o tym forum....
Nie jest ono rewelacyjne, pod względem administracji jest ok, czytelnie, admini czuwają - jest ok.
Ale parę słów o pomocy i użytkownikach - forum ma służyć pomocą i informacjami, ale tutaj takiego czegoś niestety ja nie dostałem...
Jest zerowe zaangażowanie w funkcjonowanie forum, wieje nudą, jeden temat klepany na paręnaście stron z którego nic nie idzie wyciągnąć informacji.
Są tutaj użytkownicy którzy służą pomocą ale ich można policzyć na palcach jednej dłoni - reszta to chyba gimbusy którzy myślą że zdjęli obudowę z jakiegoś unitraka to są elektronikami a ich posty nic nie wnoszą typu - a po co taka zmiana? na co ci to? zdejmij obudowę i zobacz. ZERO konkretów i nabijanie sobie postów !
Jestem użytkownikiem na wueska i mzkub. Tych for nie ma co porównywać do tego - tam zdasz pytanie, masz odpowiedź jeszcze Ci chłopak naszkicuje albo zdjęcie pokaże jak co wygląda! A tutaj? Chciałem schemat do głupiego eltrona 100P, a ktoś mi pisze że to samo co 100U !!! PARODIA ludzie ! to samo w tych eltronach to może być kd503!

Pewno ktoś napisze - nie pasuje to wypad! Spoko, ale chłopaki, rozkręćcie to forum bo tu naprawdę... żal dupę ściska!
Ja za współpracę niestety dziękuję. Nic nie zyskałem, nic nie dostałem, jestem neutralny.
Dziękuję i pozdrawiam!

hurricanes 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 13:36   

Niestety nie ty pierwszy i nie ostatni tak sadzi, szkoda ze sie "spalasz" za pierwszym niepowodzeniem. To forum poświęcone tej tematyce rzadzi się innymi prawami, czasami w ramach checi pomocy trzeba kogoś naprowadzić na własciwe tory, a nie odwalać za niego brudną robote.
Sam jestem zdania ze lepiej uczyć sie samemu, a nie korzystac z innych powielanych metod i tę zasade stosuje tutaj. A odnośnie przypadku eltrona, to niestety kolego ale do wszystkich sprzetów nie ma schematów serwisówek itp. dokumentów, więc powiem ci jak sie robiło kiedyś, gdy nie było sieci. Czlowiek rysował sam, lub posiłkował sie schematami podobnych egzemplarzy. Więc albo nie dorosłes albo chcesz isć na łatwizne, klocki unitrowskie to nie jakies proste motory i inne przedmioty, do których je porównujesz.

000andrzej 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 14:01   

Dziękujemy za opinię, niestety forum to tylko platforma wymiany informacji, żyje swoim życiem i to jak wygląda zależy tylko od użytkowników. My (jako "administracja") ze swojej strony staramy się utrzymywać porządek i dyscyplinę, jeśli coś możemy to pomagamy.
Poziom odpowiedzi i pomocy na forum zależy tylko od użytkowników, więc jeden da merytoryczną odpowiedź, drugi będzie zgadywał. W każdym razie kiedy tylko chcesz to zaglądaj.

GazDa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 14:25   

Jako nowy user tego forum mam podobne odczucia co kolega dudas4. Jest grono osób chętnie dzielących się swoją wiedzą, ale jest również "stadko dosrywaczy", którzy tylko czekają aby tylko wbić komuś szpilę. Nie tędy droga. Nie wyczuwam tutaj pozytywnej atmosfery fanów polskiego sprzętu audio. Zresztą już w jakimś temacie poruszałem ten temat co spotkało się z wielkim oburzeniem pewnych "szczekaczy". Więcej życzliwości by się przydało ;)
Z pozytywów to to że zaglądają tu również normalni ludzie chętnie niosący pomoc. Ja na takiego trafiłem i dlatego skończyłem swój projekt odbudowy kolumn ZG i to dzięki temu forum.

adam313890 
Serwisant Konstruktor

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 14:52   

Tak jak napisał Andrzej... to jest forum które żyje swoim życiem... Też na początku mi się niektóre rzeczy i zachowanie pewnych osób nie podobało, ale przywykłem. Nie zawsze trzeba zwracać na wszystkie komentarze uwagi, albo brać je do siebie, należy zachowywać dystans do tego. Cieszmy się jednak, że nie jest tu jak na elektrodzie , gdzie moderatorzy wszystkiego się czepiają, a userzy myślą że wszystkie rozumy pozjadali, i odpowiadają chamskimi wypowiedziami nie wnoszącymi nic nowego do tematu. Forum Unitra-Fan, to forum odmienne, występuje wy większa wolność słowa, większa kultura, oraz porady nawet dla totalnych laików (co na elektrodzie byłoby nie do pomyślenia).
Dudas4 posłuchaj, naprawdę za bardzo się denerwujesz. Poczekaj posłuchaj, odpocznij kilka dni, i wróć pełen nowych chęci do pisania wypowiedzi. Pamiętaj tu nie idziemy na totalną łatwiznę, trzeba choć trochę zaangażowania.

dudas4 
ELTRON, RWM, TONSIL TKS

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 15:08   

adam313890 napisał/a:
Cieszmy się jednak, że nie jest tu jak na elektrodzie , gdzie moderatorzy wszystkiego się czepiają, a userzy myślą że wszystkie rozumy pozjadali, i odpowiadają chamskimi wypowiedziami nie wnoszącymi nic nowego do tematu.

Tam nawet nie zaglądam, co kroć miałem jakiś problem to temat lądował do kosza lub zbesztano mnie słownie za niewiedzę którą jednak posiadam...

Faktem jest to ze te Uforum ma bardzo dużą kulturę wypowiedzi gdzie sobie cenię takich ludzi ponieważ świadczy to o nich.

Fakt, może i pojechałem trochę i jak ktoś napisał że te forum ma "swoje życie" to trochę ochłonąłem. Nie każdy portal musi raptem być zalewany dziennie setkoma postami i tematami..
Zyjemy w Polsce gdzie każdy ma prawo do własnego zdania i takie je w moim poprzednim poście wyraziłem. Z forum nie uciekam, na pewno będę zaglądał i służył pomocą w miarę mojej wiedzy a być może że sam poproszę o pomoc.

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 15:33   

dudas4 napisał/a:
Nie każdy portal musi raptem być zalewany dziennie setkoma postami i tematami..

Wejdź np. na optyczne.pl, tam nie nadążysz czytac setek czasami tysięcy postów dziennie :)

Marq 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 16:19   

Nie no, każda opinia o forum tylko mu pomoże :D. Ale zadajmy sobie pytanie co zrobić aby nudne nie było? Ja, jeśli chodzi o inne fora jestem na chlopcyrometowcy.pl . Faktycznie tematy są ciekawe, dotyczą nie tylko napraw, tuningu ale i przygód w trasie. Niestety na U forum raczej nikt nie targnie się na tuning ani emocjonujące opowieści o ustawianiu kolumn :).

GazDa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 17:07   

Marq napisał/a:
Ale zadajmy sobie pytanie co zrobić aby nudne nie było?

Nuda to jedna sprawa, a atmosfera to druga. Co do pierwszej to wystarczy, że ci obyci w temacie i działający na sprzęcie skleciliby pare fotorelacji ze swoich prac. Jakiś dział zrób to sam czy coś podobnego. Opisy renowacji sprzętu, spostrzeżenia i wnioski. Takie tematy żyja potem juz same i wystarczy je tylko sukcesywnie "dokarmiać". Najwięcej w nich informacji. No chyba, że znajdzie się jakiś malkontent i szydera i zamiast konstruktywnej krytyki zacznie wytykać z uśmiechem na ustach błędy ( jest tu takich paru).

Co do atmosfery to zamiast tolerować "lożę szyderców" zignorować takich jegomości, a szybko się im znudzi pisanie w próżnię. Każdy musi dorzucić coś od siebie jeśli nawet nie jest to jakiś szczyt elektronicznych umiejętności. Do tego atmosfera życzliwości i zrozumienia drugiego. Jeden cieszy się z posiadania jakiegoś unikatu i takie zbiera, a drugi ma radochę z posiadania popularnego sprzętu. Ten pierwszy nie ma
prawa wyszydzać tego drugiego. Leczyć kompleksów tu chyba nie musimy ;)

GazDa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 17:10   

000andrzej napisał/a:
żyje swoim życiem i to jak wygląda zależy tylko od użytkowników.

uu i tu się bardzo mylisz. To mod team tolerując lub nie pewne zachowania kieruje rozwojem forum. Zamiast dawać ostrzeżenia za pisanie nie w tym dziale dawałbym za nic nie wnoszące głupawe docinki.

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 17:24   

GazDa napisał/a:
Zamiast dawać ostrzeżenia za pisanie nie w tym dziale dawałbym za nic nie wnoszące głupawe docinki.

Nie widziałem jeszcze tutaj ostrzeżenia za pisanie nie w tym dziale, za to za docinki - sporawo.
Niektórzy widzę za prędko swą opinie o forum wyrażają.

hurricanes 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 17:34   

damian3416 napisał/a:
GazDa napisał/a:
Zamiast dawać ostrzeżenia za pisanie nie w tym dziale dawałbym za nic nie wnoszące głupawe docinki.

Nie widziałem jeszcze tutaj ostrzeżenia za pisanie nie w tym dziale, za to za docinki - sporawo.
Niektórzy widzę za prędko swą opinie o forum wyrażają.

Chodzi o ogłoszenia, wszystko jest w regulaminie.
Proponuje niech podniosą palec ci co czytali regulamin. A dopiero potem smarować na forum.
Nie narzekajcie na moderatorów/administratorów, mogli by być lepsi lub gorsi, są tacy jacy są i koniec. Dziwne ze najwiecej do powiedzenia mają ludzie z dość krótkim stażem na forum. Cierpliwości wiecej.

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 17:44   

hurricanes napisał/a:
Proponuje niech podniosą palec ci co czytali regulamin

Podnoszę. Czytałem regulamin, lecz nie zawszę się do niego potrafię przystosowac.

Marq 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 17:51   

Przepraszam że Panom przerwę, ale w tym temacie piszemy że forum nie jest zbyt fajne ze względu na kłótnie :).

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 17:59   

Marq napisał/a:
nie jest zbyt fajne ze względu na kłótnie

Nikt się tu teraz z nikim nie kłóci...
Ostatnio zmieniony przez damian3416 Sob 15 Gru, 2012 17:59, w całości zmieniany 1 raz  

000andrzej 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 18:02   

Marq napisał/a:
w tym temacie piszemy że forum nie jest zbyt fajne ze względu na kłótnie :).

W tym temacie kolega chciał się podzielić swoją opinią o forum. Nie jest powiedziane, że chodzi tylko o kłótnie, bo za takie można otrzymać ostrzeżenie, a nawet bana. Ale o tym w regulaminie jest napisane.

Nawet hurricanes oberwał z rozpędu "2 punkciki" za dyskusję w dziale Giełda, choć uważam kolegę za jednego z wartościowszych userów.

Niektórzy jednak lubią czerwony szlaczek i jak się upomnienia anulują robią wszystko aby otrzymać kolejne.

hurricanes 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 18:20   

000andrzej napisał/a:

Nawet hurricanes oberwał z rozpędu "2 punkciki" za dyskusję w dziale Giełda, choć uważam kolegę za jednego z wartościowszych userów.

Akurat ja sie za takiego nie uwazam, wszystko jest kwestią punktu odniesienia. Niekiedy lepiej nie mówić nic jak ma sie powiedzieć za dużo. Jesteśmy tylko ludźmi i czasami każdemu puszczają nerwy, zycie nas nie oszczędza i tyle. A paski jak to mówią, znikają same po czasie, wszystko jest w regulaminie. No i przyznam sie że tez czytałem regulamin.

Tak sobie myśle że autor chciał wylac żale bo nie dostał konkretnej pomocy, jak już wczesniej napisałem, jestem zdania że "nie daje sie głodnemu ryby tylko wolę dać wedkę", no chyba że sobie nie radzi z "połowem" to wtedy pomaga sie głębiej.

ps. ale jestem roztrojony, tyle razy zmieniać post.
Ostatnio zmieniony przez hurricanes Sob 15 Gru, 2012 18:24, w całości zmieniany 3 razy  

GazDa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 19:18   

hurricanes napisał/a:
Nie narzekajcie na moderatorów/administratorów, mogli by być lepsi lub gorsi, są tacy jacy są i koniec. Dziwne ze najwiecej do powiedzenia mają ludzie z dość krótkim stażem na forum. Cierpliwości wiecej.

Ależ tu nikt nie narzeka na administratorów;) Ja tylko zwracam uwagę na pewien aspekt przy prowadzeniu forum. Mi pasek wisi kalafiorem ale naprawdę lepiej skierować swoje poczynania aby atmosfera na forum była OK. Porządek też ale to jest drugorzędna sprawa.

a że wypowiadają się osoby z krótkim stażem. Hmmm bo właśnie one widzą rzeczy których nie dostrzegają stali bywalcy.

hurricanes 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 19:30   

GazDa napisał/a:
hurricanes napisał/a:

Ależ tu nikt nie narzeka na administratorów;) Ja tylko zwracam uwagę na pewien aspekt przy prowadzeniu forum. Mi pasek wisi kalafiorem ale naprawdę lepiej skierować swoje poczynania aby atmosfera na forum była OK. Porządek też ale to jest drugorzędna sprawa.

a że wypowiadają się osoby z krótkim stażem. Hmmm bo właśnie one widzą rzeczy których nie dostrzegają stali bywalcy.

W swojej prawie dwuletniej dywagacji na forum (a pamiętam jeszcze wcześniejsze jego wykonanie, stare "pierdusy" wiedzą o czym mówię) otrzymałem może z dwa razy pomoc na forum, no może trzy, dlaczego? Ano dlatego że wszystko jest w internecie uwierzcie mi, problemem dla niektórych jest tylko to odszukać. Czasami jest to zaszufladkowane pod innymi frazami, ale jest. Wiekszość razy i więcej razy pisałem co wiem by pomóc w zamian nie oczekując nic, czasami było i jest to męczące o czym nieraz można poczytać na forum w tzw. docinkach.
A wiedza no cóż jest jak du.a, każdy ma swoją.

Marq 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 19:41   

W sumie się zgodzę. Czy jest tu ktoś z gimnazjum i niżej - nie wiem. Ja mam to za sobą i się cieszę. Jak dotąd po pisowni nie spostrzegłem. Aczkolwiek propagowanie polskiego sprzętu młodzieży nie jest takie złe. Daje to namiastkę, że to co kolekcjonujemy przetrwa. Psikanie kontaktem pr to podstawa konserwacji a ludzie tego czasem nie wiedzą. Znam takich którzy wywalali dobry sprzęt stwierdzając że do din-2 (kropka kreska) nic się nie podłączy.

GazDa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 19:55   

hurricanes napisał/a:
Ano dlatego że wszystko jest w internecie uwierzcie mi, problemem dla niektórych jest tylko to odszukać.

Fakt ale moim zdaniem jeśli forum ma żyć to ta wiedza powinna być stricte na samym forum. Dział z poradnikami jak coś zrobić samemu z foto i opisami i radami tych mądrzejszych aż się prosi. Gdy powstanie duży forumowy zasób wiedzy dopiero wtedy można z czystym sumieniem "zjechać" lenia że forum nie przeszukał. Wartość forum to liczba userów, odwiedzin i tworzonych postów. Ilość niestety nie idzie za jakością ale coś za coś. Najpierw trzeba stworzyć bazę wiedzy i porad. Do tego grupa ludzi tworzących fajny klimat który przyciąga ludzi a nie zniechęca. Ciągłe odsyłanie do wujka google do niczego nie prowadzi.

Borys Exportow napisał/a:
Forum jest ujowe, gdyż 80% użytkowników nie skończyło 16 lat, a kolejne 10% mimo, że być może mają nawet już dowody osobiste w kieszeni to kambodża umysłowa nie jest im obca.

Nie można generalizować. Na forum powinni być wszyscy fascynaci marki Unitra. Miejsce powinni mieć i ci z białymi krukami i ci od Toski. Nikt nikogo nie może wyśmiewać ani lekceważyć.

Marq 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 21:08   

Dziękuję za sprostowanie, w sumie nigdy nie wiedziałem. A z propozycji do ulepszenia forum proponuję dział DIY o którym pisano wcześniej (poradniki typu czyszczenie, ustawianie kolumn itp) oraz dział recenzji. Ukazanie na filmie możlwości danego sprzętu z porównaniem do np. nowej konstrukcji może być zaskakujące.

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 21:29   

Cytat:
Interesujące są dobrze utrzymane sprzęty, nawet te powszechnego użytku. Tylko, że tu trudno o takie, czego koronnym przykładem jest parufkens i jego zbiór ulepów, które kiedyś były zestawami głośnikowymi firmy Tonsil.

Fakt niektórzy mogli by zadbac o stan swoich kolumn czy innych urządzeń, jeden nie ma kasy, drugiemu się nie chce a trzeci nie wie że można dostac oryginały tak samo jak można dostac te zamienne buble... niektórym nic nie przegadasz chocbyś bardzo chciał.

damian3416 
Naprawiator

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 21:30   

Borys Exportow napisał/a:
Ostrzeżenia wcale nie spowodują, że przestanę tutaj pisać :).

czwarte spowoduje, a podwójne konta są banowane :)

000andrzej 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 21:41   

Wystarczy - posty lądują w koszu. Kolejne będą nagradzane ostrzeżeniem.

tomi 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 21:56   

Pomagam jak mogę, ale czasem naprawdę ręce opadają. Człowiek się angażuje, a tu wychodzi szydło z wora że wołający pomocy nie ma miernika, albo nie ma pojęcia o używaniu jego. Jeszcze bardziej przerażający jest brak wiedzy na temat wyglądu czy oznaczeń elementów na PCB.

charlie brown 

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012 21:56   

Jeśli mogę się wtrącić - stan sprzętów co niektórych userów to nie jest kwestia kasy a właśnie lenistwa czy po prostu - bycia brudasem. Bo jak inaczej nazwać kogoś kto chwali się na forum swoim sprzętem i prezentuje ten swój sprzęt ( dla niego kultowy ) brudny, zakurzony odrapany i fotografowany w piwnicy lub na balkonie.... Skoro to hobby i "wierność marce" to skup się na tym i doprowadź to do stanu godnego eksponatowi. A tu wyśmiewa się tuningowane głośniki z aukcji a w domu syf..
Zawsze będę powtarzał, lepiej mieć jeden egzemplarz ale "tip top" niż pół śmietnika złomu.
A co do kwestii pomocy na forum - a Ty jeden z drugim - co wniosłeś wartościowego na forum ? Wymagać każdy potrafi, a samo nic się nie zrobi.

kaf 
Analogowiec

Wysłany: Nie 16 Gru, 2012 08:44   

Odnośnie poziomu merytorycznego forum to poruszałem sam ten temat kilka razy w różnych miejscach, ale nie w kwestii użytkowników, tylko zasobów wiedzy teoretycznej.

Poprzeglądajmy sobie chociażby artykuły o sprzętach - rozstrzał totalny, zero standaryzacji czy jakiś głębszych norm. Założyłem temat racjonalizatorski - każdy może sobie przeczytać założenia.

Drugi punkt to wiedza dla początkujących - nie ma jakiegoś przyklejonego tematu z odwołaniami do jakiejś wiedzy podstawowej, najczęstszych problemów, wykazu literatury fachowej czy tego typu podobnych. To też było poruszane kiedyś - można sobie temat przeczytać i przeanalizować.

Zagadnienie drugie, czyli dział serwis i pomoc innym użytkownikom. Kiedy wchodzę w odnośnik "posty od ostatniej wizyty" i przeglądam te z działu serwisowego to czasem aż nie chce się odpisywać. Użytkownik nie potrafi dokładnie opisać problemu, nie podał podstawowych pomiarów, nie dysponuje miernikiem albo co najgorsze nie wykazuje żadnego zaangażowania, tylko "podajcie mi gotowca". Ja sam nie posiadający super wiedzy z zakresu elektroniki też nieraz potrzebuję pomocy innych, ale pomocy, a nie wysługiwania się. Wykazujesz zaangażowanie, masz podstawowy sprzęt, widać że chcesz zgłębić zagadnienie to ktoś dostrzeże, że nie jesteś kimś, kto czeka na gotowe.

A forum nie trzeba rozkręcać, bo działa i nie sprawia wrażenia, jakby miało do rozpadu bliżej niż dalej. W przeciwieństwie do tego drugiego portalu /UK/, my potrafiliśmy się reaktywować po awarii systemu powodującego całkowita utratę danych. Tam admin nie umiał zadbać o serwer, cała baza wiedzy sprzętowej wraz ze stroną straciła się. A poziom tamtejszej administracji to osobny temat - człowiek wmawiający innym AT9100 jako "jedyną słuszną drogę" skutecznie wypłoszył wartościowych użytkowników i obniżył poziom forum do stanu niskiego.

Toteż jeżeli ktoś chce ponarzekać na to, co się tutaj dzieje, ma prawo. Ale najpierw niech przekalkuluje, ile sam zrobił w kierunku, aby było lepiej. Ile wniósł i w jakim poziomie jakościowym. Wymagać potrafi każdy, ale dać to już dla niektórych stanowi problem.

kuba93145 

Wysłany: Nie 16 Gru, 2012 17:03   

A ja osobiście to forum lubię, mnie pasuję. Na innych podobnych forach sami "wielcy i mądrzy" i gdzieś mają takiego co jest amatorem czy po prostu mało doświadczonym w tym temacie. Tu pisze i mam odpowiedź, nawet jak pytanie wprost głupie dla niektórych, czy oczywiste, dla innych może okazać się bardzo pożyteczne. I mam nadzieję że tak zostanie, a każdy coś się nauczy i przede wszystkim naprawi to na czym mu zależy, bo chyba o to tu chodzi.
Może czasem są przypadki ze ktoś nie zyskuję odpowiedzi na pytanie, ale trzeba się zastanowić czy dobrze się je zadało.... no kurcze, co będę pisał, trochę logiki...
Osobiście proponowałbym także jakieś materiały dla początkujących, ale nie taką mega suchą teorię, tylko np. w nawiązaniu do naszych sprzętów. Być może starsze gazety/czasopisma elektroniczne będą pomocne)

Andronikus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012 09:54   

Oj kłócicie się jak dzieci w piaskownicy :-)

Moim zdaniem forum Unitra-fan jest bardzo specyficzne. To nie forum o jakiejś grze, gdzie od razu powstaje FAQ, typowe problemy sa bardzo proste i zasadniczo każdy "nowy" ma podobne pytania. Tu jest inaczej. Sprzęt jest stary, support firmowy nie istnieje a w dodatku potencjalne pytania są z szerokiej dziedziny - od elektroniki do fizyki bass-reflex. I wcale się nie dziwię pytaniom "mam stary sprzęt, nie gra, co robić", bo tak to wygląda. Niestety, trzeba z tym żyć.

Dziwi mnie na tym forum spory pierwiastek wzajemnej agresji. Wytykanie sobie niewiedzy, wyśmiewanie ofert na Allegro czy tępienie "handlarzy". Life is brutal, wszytko jest towarem a cena to jest to, co chce dać kupujący - i tyle. To forum powinno skupiać miłośników Unitry, a zwalczające się ugrupowania. Be cool :-)

KaeL 

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012 10:50   

Dla mnie forum to jedno z form informacji na których dostaję odpowiedzi lub nie, a nie od razu wytykać poziomu forum bo na coś nie dostałem dobrej odpowiedzi.

Andronikus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012 11:58   

Co zaś nadzoru nad poziomem forum - myślę że każdy powinien stosować tzw. automoderację. Czyli przed wysłaniem posta powinno się samemu zastanowić - czy aby na pewno chcę to wysłać? :-) Profil forum to chyba w większości ludzie mocno dorośli, tak że dawane sobie ostrzeżeń, kłótnie i awanturowanie się niekoniecznie jest najlepszym wyjściem.

A najmłodszych/najmniej doświadczonych unitrzaków - no nie wiem, jakoś nakierowywać trzeba. Miałem podobny problem na forum Elektrody - zapodałem nurtujący mnie problem. I mimo ukończenia tzw szkół nie udało mi się go rozwiązać. A wiele odpowiedzi było typu "weź se sprawdź w książce", "do podstawówki z takimi pytaniami", "sam se policz" itp. A potem wyszło, że bez głębszej fizyki ani rusz. Więc pomagajmy i nie wywyższajmy się. Reguła jest prosta - lepiej nie pisać nic niż napisać i wszczynać niepotrzebne awanturki.

hurricanes 

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012 21:25   

tomi napisał/a:
Dyskusja jest o foum UnitraFan a nie o sprzętach i ich stan!!

A dodam tak troche z humorem.
Jak to Pan Smoleń mowił "...to sie wytnie..."
A cóż Waść dzisiaj taki rygorystyczny?

000andrzej 

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012 21:46   

hurricanes napisał/a:

Jak to Pan Smoleń mowił "...to sie wytnie..."

Hej, słusznie prawisz.

tomi 

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012 21:47   

Bo w tym temacie mamy gadać o funkcjonowaniu forum, a nie o rodzynkach czy śmieciach.
Ja rygorystyczny? Ale dobry kawał. :)
Ostatnio zmieniony przez tomi Pon 17 Gru, 2012 21:49, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu