Strona Główna Unitra-Fan
Forum fanów zjednoczenia UNITRA

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CD z MDS - pomysł na adaptację
Autor Wiadomość
s_konrad 

Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015 21:06   

tomi napisał/a:
Rezystor R240 jest podłączony do szyny zasilania +12V. Zawsze sprawdzaj wszystkie strony węzła łączącego.
Właśnie tego się boję bo R240 to raptem 3k3 więc na pełną separacje to nie wiele biorąc pod uwagę tranzystory po drugiej stronie. Dlatego właśnie zapytałem o to. Pomyślałem sobie, że bezpieczniej może byłoby wylutować tego T210 - bo innych funkcji pochodnych ten tranzystor nie ma. Ale zastanawiam się czy brak tego tranzystora nie zakłóci działania przerzutnika. Może to na wyrost, ale zanim coś zrobię staram się zrozumieć jaki skutek uboczny może mieć moja ingerencja.

tomi 

Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015 21:33   

Prąd płynący przez rezystor będzie wynosił mniej niż 4mA czyli 1/10 prądu diody świecącej. A czy to dużo czy mało sam wywnioskuj.

s_konrad 

Wysłany: Pią 24 Kwi, 2015 19:10   

Trochę to potrwało, ale moja praca zawodowa jest bardzo absorbująca i nie zawsze mogę poświęcić czas na hobby. Moja adaptacja jest technicznie zakończona, pozostaje kosmetyka typu napisy na panelu. Wyszło całkiem fajnie, zważywszy na kilka małych potknięć.Zasilanie przez dwa stabilizatory, sterowanie na panelu, odtwarzanie tak jak z CD-ROM.
Kilka fotek i czekam na uwagi, sugestie i opinie.

schoolboy 

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2015 12:31   

Całkiem fajnie to wygląda, estetycznie. Gratulacje :)

s_konrad 

Wysłany: Sob 23 Maj, 2015 06:19   

Jest jeden szczegół, który mi nie daje spokoju... W płycie czołowej szuflady mam otwoty po liczniku i przycisku resetowania. Wiadoma sprawa do czego służyły, ale w obecnej sytuacji jakoś chciałbym je zakryć, zakleić czymś... Miewałem już pewne pomysły na zamaskowanie (np. banalna naklejka szerokości żółtej rameczki z napisem LICZNIK i stosownej długości, a na naklejce mógłbym wklepać jakiś napis) ale chętnie rozważę Wasze sugestie. Może ktoś z Was będzie miał inwencję twórczą.
Pozdrawiam

Marq 

Wysłany: Sob 23 Maj, 2015 21:55   

Ideałem by było wyświetlanie aktualnej ścieżki płyty :D

s_konrad 

Wysłany: Nie 24 Maj, 2015 10:24   

Cytat:
Ideałem by było wyświetlanie aktualnej ścieżki płyty :D

A widziałeś gdziekolwiek taki wyświetlacz/moduł LED o wysokości cyfry 4 mm? A dlaczego LED a nie LCD? Bo tylko LED byłby widoczny z odległości powyżej 1 m, a LCD nawet po podświetleniu nie byłby taki czytelny
Nie chciałbym powiększać otworów, które na chwile obecną bardziej szpecą niż służą w tym przypadku.
Cały pomysł o ile sam w sobie nie jest zły o tyle w tym przypadku jest nie do zrealizowania bo aby odczytywać nr ścieżki to trzeba jakiś dodatkowy kontroler podpinać do napędu. Za dużo zabawy a efekt...
Ale dzięki za odzew, może ktoś jeszcze zechciałby coś podrzucić na temat?
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu